Informácie menia svet. Nie však tie z televízie.

Autor: Martin Kubík | 18.3.2013 o 7:00 | Karma článku: 11,09 | Prečítané:  737x

Nie som žiadnym odborníkom na televíznu tvorbu, ale doteraz som sa domnieval, že keď pozerám na akčný film, pravdepodobne tam bude hodne akcie, keď pozerám romantický, tak očakávam trochu bozkov a happy endov. Takisto, keď si zapnem televízne noviny, je jasné, že očakávam fakty, ktoré sa udiali doma či v zahraničí. Keď tu zrazu system crashed down.

Nie som nijakým pravidelným divákom, skrátka, keď sa podarí a mám čas, čosi si pozriem, niekedy mi ide telka len tak do pozadia. Nedalo mi však nevšimnúť si „kreatívnu“ tvorbu našich televíznych novín.

Je samozrejmé, že nemôžu byť vždy maximálne pútavé, niekedy sa toho jednoducho stane viac, niekedy menej. Čo by však také televízne noviny mali obsahovať? Môj subjektívny názor je, že by mali mať nejakú výpovednú hodnotu, priniesť čosi nové, zaujímavé, pozitívne aj negatívne, no najmä konštruktívne a faktické. Z domova aj zo zahraničia. Niekedy sa však cítim, že žijem ten istý deň viac krát (čo by teda niekedy na zahodenie nebolo, mať trochu času navyše :P ). Vidieť však tri dni za sebou reportáž o tej istej veci mi už moc atraktívne nepríde.

Ďalším takým pohľadom je aktuálnosť informácií a ich zdroje. Len v nedávnom čase som mal príležitosť pozrieť si celé televízne noviny na jednej televízii. Veľmi vtipné pre mňa bolo, že ich tri príspevky spočívali v tom, že použili videá čo kolovali po známej sociálnej sieti. Ešte vtipnejšie pre mňa bolo, keď som si uvedomil, že som ich videl už deň či dva pred ich zverejnením v televízii. Iste za tým stála náročná práca pripraviť taký skvost.

OK, cieľová skupina zrejme nebudú len ľudia, ktorí trávia svoj čas na sociálnych sieťach a teda získavajú rôzne informácie aj odtiaľ. Myslime teda aj na iných ľudí. Tí ľudia určite ocenia informácie, že nejaká známa hviezda mala oslavu na takom a takom mieste a jej šaty stáli viac ako ročná výplata diváka. Udalosť roka pre každého bežného človeka.

Narážam teda aj na obsah tých správ. Jednoducho si myslím, že na svete sa stále niečo deje a keď už nie je nič extra zaujímavé z domova, tak prečo nepoužiť niečo z trošku väčšej vzdialenosti? Veď už aj kooperácia medzi televíziami nie je problém, vzdialenosť v tejto dobe tiež nehrá až takú veľkú rolu. Rolu budú hrať asi iné faktory, ktoré však ovládajú len určití ľudia...

Zrejme však bude chyba aj v očakávaniach. Akosi som si zvykol, že keď sa povie pojem „správy“, či „televízne noviny“, tak niekedy očakávam čosi iné ako tam beží. Zdá sa mi, že dostávame len určité dávky nepodstatností a tie skutočné informácie treba hľadať zrejme na iných miestach. Nič nové pod slnkom. Zas na druhej strane však, na konci namáhavého dňa, kto by sa chcel zaťažovať niečím dôležitým, či?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.

SVET

Klamali aj intrigovali. Všetci prezidentovi muži, ktorí skončili

Za sedem mesiacov skončili takmer všetci Trumpovi spolupracovníci.


Už ste čítali?