Ona to pokazila, všetci budú musieť vystúpiť!

Autor: Martin Kubík | 7.3.2015 o 15:18 | Karma článku: 6,79 | Prečítané:  1616x

Poznáte to. Ráno vstanete, máte kopec času, avšak tu strávená chvíľka, tu ďalšia, a zrazu utekáte na autobus, ktorý len len že stihnete. Každý človek by mal byť do určitej miery disciplinovaný a zariadiť si čas tak, aby ten autobus vždy s prehľadom stíhal, no niekedy sa veci skrátka tak, ako plánujeme, nepodaria.

Taký istý deň bol zrejme pre jednu dievčinu, ktorá utekala na autobus. Neviem teda, či sa jej to stávalo pravidelne, alebo jej naozaj len nejaká nepredvídaná udalosť posunula ručičky na hodinkách o pár minút dopredu a ona musela utekať. Každopádne, šofér autobusu už zatváral dvere, keď v tom lapajúc po dychu naskočila dnu. Tie dvere sa už naozaj zatvárali a tak keď nastupovala, zavadila o ne keď boli v pohybe, a dvere sa teda opäť otvorili. Stihla to. Spokojne si sadla. Nie však na dlho.

Vodič autobusu opustil svoje miesto šoféra a vydal sa uličkou smerom k dievčine.  „Vy ste to pokazili!“ začal na ňu. „Čo ak sa tie dvere teraz nebudú dať zatvoriť a všetci budú musieť vystúpiť? To chcete? Všetko to bude kvôli Vám!“ uľavoval si šofér, hoci nejakú tú podobnú situáciu už isto zažil a isto ju aj vyriešil. Dievčina na to: „Tak prepáčte, nechcela som“, nie moc presvedčivým hlasom považovala vec za uzavretú. Šofér išiel skontrolovať dvere a keď sa vracal, nezabudol niečo v podobnom zmysle dievčine poznamenať, len aby všetci registrovali, že to ona je na vine. Zobral spredu nejakú handričku, išiel ku dverám, za pár krátkych sekúnd vec vyriešil. Znamenalo to však, že ešte ďalšie dva razy musel prejsť okolo dievčaťa a hádajte čo ... no samozrejme, bez poznámky to nešlo.

Táto situácia má dva pohľady. Prvou je spomínaná disciplinovanosť ľudí, ktorí idú napríklad na autobus, a vôbec ich načasovanie všetkých činností, ktoré robia. Nechcem teda len obraňovať to dievča, čo na autobus bežalo, naozaj neviem, čo všetko za tým bolo. Sú však aj situácie, kedy sa Vám naozaj niečo nepodarí a vy potrebujete ten autobus stihnúť. Druhým pohľadom je teda fakt, že keďže dievča stihlo ešte do – hoci už zatvárajúcich sa – dverí nastúpiť, šofér autobusu ju pravdepodobne videl v spätnom zrkadle. Bol by taký problém tú jednu sekundu – dve počkať? Ja chápem aj šoférov, že nechcú meškať, zároveň však pochybujem, že takéto situácie sa im stávajú na každej zastávke a oni z nej musia doslova „utiecť“. A pritom by stačilo tak málo. Možno len uvedomiť si, že aj v tomto prípade ide o služby ľuďom a správanie sa jedného človeka môže znamenať tak veľa. Možno ju v tomto prípade v tom spätnom zrkadle naozaj nestihol zazrieť. Situácia sa však dá vyriešiť aj inak ako hundraním na cestujúceho, kritizujúc ho pred ostatnými.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.

SVET

Klamali aj intrigovali. Všetci prezidentovi muži, ktorí skončili

Za sedem mesiacov skončili takmer všetci Trumpovi spolupracovníci.


Už ste čítali?